ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10031459
*
nr 1003 1459
Spegel
omkring 1900, 48 x 42
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 19:26:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 10:44:08
1
300 kr
19/12 21:15:58
2
250 kr
19/12 21:15:58
1
300 kr (Budbetjänt)
19/12 21:19:48
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1003 1459
Spegel
omkring 1900, 48 x 42
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 10:44:08 | 1 | 300 kr |
19/12 21:15:58 | 2 | 250 kr |
19/12 21:15:58 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
19/12 21:19:48 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45